Pani Zofia Czekalska „Sosenka” nominowana do tytułu Warszawianki 2023 roku – głosujemy! (październik 2023)


Oczywiście, w Warszawie Pani Zofii przedstawiać nie trzeba – to jedna z najbardziej znanych w stolicy Powstańców Warszawskich, prawdziwy wulkan energii i dobrego humoru. To także od wielu lat przyjaciel naszego zespołu – gość honorowy szeregu naszych warszawskich wydarzeń. W Powstaniu walczyła jako łączniczka i sanitariuszka, w zgrupowaniu Chrobry II. Jak sama często wspomina – w trakcie Powstania trzykrotnie została szczęśliwie ocalona. Po powrocie do Warszawy zaraz po wojnie, wraz z tysiącami mieszkańców stolicy, brała udział w odgruzowywaniu, pierwszych pracach na rzecz odbudowy naszego miasta.

Od niemal 80 lat mieszka w tym samym miejscu – właściwie w sercu Warszawy, w pobliżu Teatru Polskiego i kościoła św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. W tym roku skończyła 100 lat, każdego dnia jednak udowadnia nam wszystkim, że wiek to tylko liczba. W zespole często mówimy, że jeśli ktoś mógł przetrwać piekło Powstania – to tylko tacy ludzie jak Ona!

Jesteśmy przekonani, że nie ma w tym roku lepszego kandydata na Warszawiankę 2023 Roku! Do głosowania na Panią Zofię zachęcamy także Państwa.

Oczywiście, będziemy przekonywać Państwa do głosowania na Panią Zofię także w trakcie wszystkich koncertów w zbliżającej się, listopadowej trasie!