To koncert, który jest opowieścią o „Solidarności” – jej początkach, codziennym opozycyjnym życiu, dramacie Stanu Wojennego oraz ostatecznym zwycięstwie w walce z reżimem. W programie znajdują się pieśni związane z tym wielkim ruchem społecznym – także te, które po latach stały się symbolami „Solidarności” i tego okresu historii Polski. Przypomnimy więc między innymi twórczość najbardziej znanych bardów ruchu – Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Macieja Pietrzyka czy Jana Pietrzaka. Koncert poprowadzi konferansjer, który wzbogaci program artystyczny przez ukazanie historycznego kontekstu powstania i popularności kolejnych utworów.

Aktorzy i wokaliści zespołu prezentują program przy akompaniamencie pianisty a w przypadku rozszerzenia składu – także gitarzysty, muzyków sekcji rytmicznej, skrzypka lub całego kwartetu smyczkowego.

Premiera koncertu miała miejsce z okazji uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności – bohaterom opozycji demokratycznej. Później zespół jeszcze kilkukrotnie przygotowywał oprawę artystyczną tej uroczystości.

Program koncertu może stanowić doskonałą oprawą artystyczną wydarzeń upamiętniających pierwsze częściowo wolne wybory w Polsce (4 czerwca), rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych (31 sierpnia) czy rocznicę wybuchu Stanu Wojennego (13 grudnia).

Z wielką przyjemnością informujemy, że w dn. 17 sierpnia 2017 r. Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wyraziło zgodę na wykorzystanie przez nasz zespół nazwy oraz znaku Związku.

Jeśli są Państwo zainteresowani zamówieniem koncertu bądź posiadają Państwo pytania związane z jego organizacją – z przyjemnością na nie odpowiemy. Dane kontaktowe znajdą Państwo w zakładce kontakt.