Program koncertu to wokalno-aktorska opowieść o polskiej walce o wolność na przestrzeni końca XIX i w XX wieku. W repertuarze znalazły się pieśni począwszy od utworów powstańczych (nawiązujących do Powstań listopadowego i styczniowego), legionowych, przez utwory z okresu II Rzeczypospolitej, piosenki wojenne, aż po okres powojenny i polską walkę o wolność w czasach „Solidarności”. W tej części pojawią się utwory takich autorów jak Jacek Kaczmarski, Andrzej Czekalski, Jan Pietrzak, czy Ernest Bryll.

Program rekomendujemy na różnego rodzaju uroczystości patriotyczne (program jest modyfikowany tak, by najlepiej dopasować go do charakteru wydarzenia), w szczególności zaś – na Święto Niepodległości 11 listopada.

Aktorzy i wokaliści zespołu prezentują program przy akompaniamencie pianisty a w przypadku rozszerzenia składu – także skrzypka lub całego kwartetu smyczkowego oraz muzyków sekcji rytmicznej.

Jeśli są Państwo zainteresowani zamówieniem koncertu bądź posiadają Państwo pytania związane z jego organizacją – z przyjemnością na nie odpowiemy. Dane kontaktowe znajdują się w zakładce kontakt.