Zespół wokalno-aktorski „Sonanto” powstał w Warszawie w 2012 r. – obecnie tworzą go wokaliści, śpiewający aktorzy i instrumentaliści, często wspierani przez własnych realizatorów dźwięku, oświetlenia i multimediów.
Członkami naszego zespołu są absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (obecnie Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego), Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Wokalno-Estradowego ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej. W repertuarze zespołu znajduje się obecnie kilkanaście programów koncertowych.
Domeną „Sonanto” są propozycje o charakterze rocznicowym i historycznym, dedykowane ważnym wydarzeniom i postaciom polskiej historii. W kwietniu 2021 roku został wydany pierwszy album zespołu o tej tematyce. Nosi on tytuł „Od Legionów do wolnej Polski – muzyczna opowieść” i stanowi kwintesencję tego wymiaru działalności „Sonanto”.
Tylko w ostatnich latach odpowiadaliśmy za oprawę artystyczną m.in. takich wydarzeń, jak:
– obchody 80. rocznicy Powstania Warszawskiego w stolicy – duże plenerowe koncerty pieśni Powstania na Pradze-Południe i Mokotowie, koncert na zakończenie obchodów na Woli (Warszawa 2024)
– finał Nocy Muzeów w Cytadeli Warszawskiej (Warszawa 2023)
– upamiętnienie widowiskiem 105. rocznicy urodzin Hieronima Dekutowskiego „Zapory” (Tarnobrzeg 2023)
– upamiętnienie widowiskiem 80. rocznicy zrzutu Hieronima Dekutowskiego do okupowanej Polski (Wyszków 2023)
– koncert „Pieśni Solidarności” jako artystyczne zwieńczenie obchodów Sierpnia ‘80 (Gdynia 2023)
– upamiętnienie koncertem rocznicy śmierci bohatera Powstania Styczniowego – ks. Stanisława Brzóski (Sokołów Podlaski 2023)
– uroczystość wręczenia Buzyganów – nagród „Polski Zbrojnej” dla wyróżniających się osobowości Wojska Polskiego za 2021 rok (Warszawa 2022)
– 40-lecie „Solidarności Walczącej” i Gala wręczenia „Medali Stulecia” (Gdynia 2022)
– obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag121 i Niosących Im Pomoc (Pruszków 2021)
– obchody 45. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec ’76 (Radom 2021)
– upamiętnienie 70. rocznicy śmierci Hieronima Dekutowskiego „Zapory”- premiera widowiska w Teatrze Polskim (Warszawa 2019)
– uroczystości państwowe wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności (Warszawa, wielokrotnie na przestrzeni lat 2015-2021).
Od wielu lat prezentujemy także programy, w których muzycznie wspominamy kolejne dekady polskiej piosenki. W tę sentymentalną podróż – od Szlagierów Dwudziestolecia Międzywojennego, przez Zwariowane przeboje lat 50., 60. i 70. aż po Niezapomniane hity lat 80., 90. i współczesności, zabieramy publiczność w całej Polsce, na wszelkiego rodzaju scenach – od centrów kultury przez imprezy firmowe, aż po amfiteatry i duże wydarzenia plenerowe.
W odpowiedzi na oczekiwania naszych Klientów powstał także katalog programów dedykowanych najmłodszym, takich jak między innymi: Bajkowy Koncert dla Małych i Dużych, Bo Mikołaj jedzie tu już, czy Wyśpiewajmy Niepodległość.
Naszym wokalistom i aktorom w kameralnych koncertach towarzyszy akompaniator-pianista, jednak coraz częściej jest to już cały band świetnych, najczęściej jazzowych z rodowodu muzyków – z sekcją rytmiczną, skrzypcami bądź całym kwartetem smyczkowym.
Profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy, elementy oświetlenia scenicznego oraz własna obsługa akustyczna i oświetleniowa – to wszystko pozwala nam na zorganizowanie koncertu zespołu w dowolnym miejscu w Polsce, a także poza jej granicami.
Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu – z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania w formie telefonicznej, korespondencyjnej lub na bezpośrednim spotkaniu!