W pierwszych utworach przenosimy się do pełnej chaosu Rzeczypospolitej Obojga Narodów w okresie poprzedzającym uchwalenie Konstytucji 3 maja, następnie prezentujemy najważniejsze pieśni poświęcone temu wydarzeniu. Dalsza część koncertu to już muzyczna podróż z Konstytucją przez dzieje, wzbogacona narracją konferansjera na temat burzliwych losów Święta Konstytucji 3 maja w historii Polski – to jest w czasach zaborów, II Rzeczypospolitej, PRL i wreszcie w wolnej Polsce. Wszak Polacy, gdy tylko byli wolni, zawsze z dumą świętowali uchwalenie tej pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej.

W wokalno-aktorskich aranżacjach zostałyby zaprezentowane m.in. utwory Ignacego Krasickiego, Konstantego Gaszyńskiego, Franciszka Kniaźnina, Rajnolda Suchodolskiego a także współczesnych twórców – Janusza Kondratowicza, Jacka Kaczmarskiego, Macieja Pietrzyka czy Ernesta Brylla.

Jeśli są Państwo zainteresowani zamówieniem koncertu bądź posiadają Państwo pytania związane z jego organizacją – z przyjemnością na nie odpowiemy. Dane kontaktowe znajdują się w zakładce kontakt.