W naszej części Europy historia nie kończy się nigdy. Programy o tematyce rocznicowo-historycznej i patriotycznej to już od lat domena naszego zespołu. Koncerty „Sonanto” tradycyjnie towarzyszą rocznicom ważnych wydarzeń polskich dziejów. Wspominamy w nich także tych Polaków, którzy w polskiej historii zajęli szczególne miejsce.

„Pieśni Powstania Warszawskiego”, „Pieśni Solidarności”, muzyczna opowieść o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, „Śladami leśnych oddziałów”, „Polskie drogi do Wolności” czy widowisko dedykowane   Hieronimowi Dektowskiemu „Zaporze” – to tylko wybrane programy koncertowe, w których obok wokalistów, instrumentalistów (w rozszerzonym składzie to pianista, muzycy sekcji rytmicznej, skrzypce czy nawet cały kwartet smyczkowy) oraz konferansjera często pojawiają się także liczne materiały multimedialne.

Prezentowany repertuar w wokalno-aktorskich interpretacjach będzie zatem okazją do refleksji i wzruszeń… choć bez przesadnego patosu.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z każdym z programów koncertowych – w każdym przypadku obok przybliżenia repertuaru znajdą Państwo także filmowy zwiastun. Zapraszamy także do działu Multimedia, gdzie znajdą Państwo relacje telewizyjne z koncertów i wiele klipów w szerokiej obsadzie wokalnej i instrumentalnej.